HP J9450A
HP PROCURVE SWITCH 1810G-24 CPNT IN
| Identificador: | 43234 |
|---|---|
| Marca: | HP |
| P/N: | J9450A |
| EAN: | 0884420696438 |
| Disponibilidad: | |
| Stock: | Consultar |
24 PUERTOS TOTALES 2 SLOT SFP 24P GIGABIT SMART - RACK -
The ProCurve 1810G Switch series is the next generation of the 1800 Switch series, one of ProCurves most popular products for small and mid-sized customers. Designed to provide affordable and easy to manage Gigabit network connectivity, the series consists of 8 and 24 port 10/100/1000 Layer 2, switches that are easy to setup and use. The intuitive Web interface provides basic switch configuration, reducing the complexity involved in switch setup. These fan-less switches are ideal for small sized businesses, conference rooms, labs, shipping/receiving units and work groups and offer several mounting options for flexible installation process. With simple network security capabilities to protect your network from Denial of Service attacks, this is the go-to series for when you are ready to upgrade your network to high speed Gigabit switches. Combined with the HP legendary quality and ProCurve lifetime warranty, the 1810G series offers cost effective solution for your network.
| Productos relacionados | Ver |
|---|
| Referencia | HP J9450A |
|---|---|
| Latens | 100 Mb: < 4.7 µs ( 64-byte packets); 1000 Mb: < 3.0 µs ( 64-byte packets) |
| Management-Plattform | Products: HP ProCurve Manager; Access Methods: Web browser |
| Stöd för nätverksprotokoll | CPU DoS Protection; IEEE 802.1p Priority; IEEE 802.1Q VLANs; IEEE 802.3ad Link Aggregation Control Protocol (LACP); IEEE 802.3x Flow Control; RFC 1534 DHCP/BOOTP Interoperation; RFC 2030 Simple Network Time Protocol (SNTP) v4; IEEE 802.1AB Link Layer Discovery Protocol (LLDP) |
| Minne och processor | 8 MB flash, 16 MB SDRAM; packet buffer size: 512 KB |
| Dataöverföringshastighet | Up to 35.7 million pps (64-byte packets) |
| Rackmontering | Mounts in an EIA-standard 19 in. telco rack (hardware included); wall, desktop, tabletop, and undertable mounting |
| Produktstorlek (B x D x H) | 44.25 x 17.12 x 4.39 cm |
| Vikt | 1960 g |
| Kompatibelt med | EN: EN 55024, CISPR 24; ESD: IEC 61000-4-2; Radiated: IEC 61000-4-3; EFT/Burst: IEC 61000-4-4; Surge: IEC 61000-4-5; Conducted: IEC 61000-4-6; Power frequency magnetic field: IEC 61000-4-8; Voltage dips and interruptions: IEC 61000-4-11; Harmonics: IEC 61000-3-2; Flicker: IEC 61000-3-3 |
| Externa anslutningar | 22 auto-sensing 10/100/1000 ports (IEEE 802.3 Type 10Base-T, IEEE 802.3u Type 100Base-TX, IEEE 802.3ab Type 1000Base-T); Duplex: 10Base-T/100Base-TX, half or full; 1000Base-T, full only, Media type: Auto-MDIX; 2 dual-personality ports - each port can be used as either an RJ-45 10/100/1000 port (IEEE 802.3 Type 10Base-T; IEEE 802.3u Type 100Base-TX; IEEE 802.3ab 1000Base-T Gigabit Ethernet) or an open mini-GBIC slot (for use with mini-GBIC transceivers) |
| Ljudtryck | Power: 0 dB no fan |
| Strömförbrukning | 30 W |
| Tillgänglig effekt | 0.7 A / 0.4 A |
| Strömförsörjning | 100 -127 VAC / 200 -240 VAC; 50 /60 Hz |
| Säkerhet | CSA 22.2 No. 60950; EN 60950/IEC 60950; UL 60950 |
| Altitud vid drift | > 3 km. |
| Intervall för relativ luftfuktighet | 15% to 95% @ 40ºC, non-condensing |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 °C |
| Omgivningstemperatur vid drift | 0 - 40 °C |
| Fuktighet (förvaring) | 15% to 90% @ 65ºC, non-condensing |
| Elektromagnetisk kompatibilitet | FCC Rules Part 15, Subpart B Class A; EN 55022; VCCI; ICES-003 (Canada) |
| Source data-sheet | ICEcat.biz |
| Su opinión | Añadir opinión |
|---|---|
| Valoración | ✩✩✩✩✩ (Sin valoración) |
| Opiniones y comentarios, HP J9450A | product |