BROTHER DCPJ4110DW
MULTIFUNCION BROTHER INYECCION COLOR DPC-J4110DW FAX/ A4/ A3/ 1
| Identificador: | 140542 |
|---|---|
| Marca: | BROTHER |
| P/N: | DCPJ4110DW |
| EAN: | 4977766717366 |
| Disponibilidad: | |
| Stock: | Envío inmediato |
DCP-J4110DW - Inkjet, CMYK, Duplex, 33 ppm, 1200 x 6000 Dpi, 150sh, A4/A3, 4.5 cm Touch LCD, 128MB, USB 2.0, Fast Ethernet, 802.11b/g/n, 21W, 50dB, 8kg
MULTIFUNCION BROTHER INYECCION COLOR DPC-J4110DW FAX/ A4/ A3/ 18PPM/ 128MB/ USB/ WIFI/ DUPLEX/
Bläck multifunktionsmaskin som tar utskrifter i en helt ny riktning
VÄLKOMMEN TILL PRINT 3.0
DCP-J4110DW är en funktionsrik och mycket prisvärd multifunktionsmaskin som skriver, skannar och kopierar i hög hastighet. Tack vare den nya utskriftstekniken kan du med A4-skrivare även få möjlighet för utskrift i upp till A3-format, det är en del i ett nytt koncept vi kallar Print 3.0.
Med trådlös nätverksanslutning kan du dela skrivaren med alla i nätverket, du kan enkelt skanna direkt till USB-minne, nätverkskatalog, FTP eller olika molntjänster utan att starta din dator.
Då den är förberedd för iPrint﹠Scan, AirPrint och Google Cloud Print är den idealisk för användare av smartphones eller surfplattor, den kan dessutom kopplas till en hel del molntjänster.
- Utskriftshastighet upp till 33 sid/min i svart
- Utskriftshastighet upp till 25 sid/min i färg
- Utskrift 18 ipm i svartvitt enligt ISO
- Utskrift 16 ipm i färg enligt ISO
- Upp till 1 200 x 6 000 dpi
- iPrint﹠Scan, AirPrint, Google Cloud Print
- Trådlös och trådbunden nätverksanslutning
- Papperskapacitet upp till 150 ark (A4) Manuell A3-matning
- PC-fri kopiering
- Förminskning, förstoring från 25-400% i steg om 1%
- E-post, OCR, bild eller fil via programvara, även till FTP/nätverk* (*endast Windows)
- PictBridge.
| 3 års |
| Productos relacionados | Ver |
|---|---|
| Web del fabricante | Ver |
| Documento de especificaciones | Ver |
| Referencia | BROTHER DCPJ4110DW |
|---|---|
| Utskriftsteknologi | Inkjet |
| Digital sender | ✕ |
| Maximal upplösning | 6000 x 1200 |
| duplex funktioner | |
| All-In-One-multitasking | ✓ |
| Ekonomiutskrift | ✓ |
| Allt i ett funktion | copy, print, scan |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Letter) | 33 |
| Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter) | 25 |
| Print speed (ISO/IEC 24734) mono | 18 |
| Print speed (ISO/IEC 24734) colour | 16 |
| Duplex print speed (ISO/IEC 24734) mono | 6 |
| Duplex print speed (ISO/IEC 24734) colour | 6 |
| Dubbelsidig utskrift lägen | auto |
| Maximal kopiering supplösning | 1200 x 1200 |
| Kopieringshastighet (normalkvalitet, svart, A4) | 15 |
| Kopieringshastighet (färg, normalkvalitet, A4) | 10 |
| Skalbarkopiering | 25 - 400 |
| Maximalt antal kopior | 99 |
| PC free copying | ✓ |
| N-in-1 function (N=) | 2, 4 |
| Tid till första kopia (svart, normal) | 18 |
| Optisk skanningsupplösning | 2400 x 2400 |
| Maximal skanningsområdet | 215.9 x 297 |
| Maximal scanning upplösning | 19200 x 19200 |
| Skanningstyp | Flatbed |
| Skanning till | E-mail, FTP, Image, OCR, USB |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPG, PNG, TIF |
| Dokument som stöds | |
| Ingång färgdjup | 48 |
| Utgång färgdjup | 24 |
| Gråskalenivå | 256 |
| Skanningsteknik | CIS |
| Filmskanning | ✕ |
| Standard inmatningskapacitet | 150 |
| Pappersinmatning typ | paper tray |
| Standard utmatningskapacitet | 50 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Maximal utskriftstorlek | 297 x 432 mm |
| Standardmagasin medietyper | Envelopes, Glossy paper, Photo paper, Plain paper, Transparencies |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Legal, Letter |
| Storlek fotopapper | 4x6, 5x7, 5x8, 3.5x5 |
| Foto pappersstorlekar | 9x13, 10x15, 13x18 |
| Storlek på kantfri utskriftsmedia | 4x6, 5x7, A3, A4, A6 |
| Standardmagasin materialvikt | 64 - 220 |
| Anpassad mediebredd | 148 - 297 |
| Anpassad medielängd | 148 - 432 |
| Displaytyp | LCD |
| Storlek (tum) | 1.8 |
| Pekskärm | ✓ |
| Direktutskrift | ✓ |
| standardgränssnitt | Ethernet, USB 2.0, Wireless LAN |
| PictBridge | ✓ |
| Antalet USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ✓ |
| Trådlöst nätverk | ✓ |
| Kryptering/säkerhet | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA-AES, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK, WPS |
| Typ av trådlöst nätverk | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint |
| Internminne | 128 |
| Inbyggd kortläsare | ✓ |
| Typ av minneskort | MMC, MMC Mobile (RS-MMC), MMC+, MS Duo, MS PRO Duo, SD, SDHC, SDXC |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Skriver färger | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Hastighet processorklockan | 288 |
| Strömförbrukning (vanlig) | 21 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 1 |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0.04 |
| Strömförbrukning i vänteläge | 5.5 |
| Ingång frekvens | 50/60 |
| Spänning | 220 - 240 |
| Energisparläge | ✓ |
| Utskrift ljudnivå | 50 |
| Ljudnivå vid skanning | 50 |
| bredd | 480 |
| Djup | 290 |
| Höjd | 163 |
| Vikt | 8 kg |
| Bredd | 564 |
| Låddjup | 247 |
| Höjd | 416 |
| Vikt inkl. förpackning | 10.1 kg |
| Energicertifierad, antalet stjärnor | ✓ |
| Blue Angel-anpassad | ✓ |
| Windows-operativsystem som stöds | ✓ |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
| Linux operativsystem som stöds | ✓ |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 |
| Drivrutiner medföljer | ✓ |
| Färg allt-i-ett funktionerna | copy, print, scan |
| Produktens färg | Black, Ivory |
| Rekommenderad arbetscykel | 250 - 1000 |
| Scanningsdrivrutiner | TWAIN, WIA |
| Källdata ark | icecat |
| Su opinión | Añadir opinión |
|---|---|
| Valoración | ✩✩✩✩✩ (Sin valoración) |
| Opiniones y comentarios, BROTHER DCPJ4110DW | product |