BROTHER MFCJ4410DW
MULTIFUNCION BROTHER INYECCION COLOR MFC-J4410DW FAX/ A4/ A3/ 1
| Identificador: | 140541 |
|---|---|
| Marca: | BROTHER |
| P/N: | MFCJ4410DW |
| EAN: | 4977766714891 |
| Disponibilidad: | |
| Stock: | Consultar |
Print/Scan/Copy/Fax, Color Inkjet, 33/25ppm, 1200dpi, Duplex, 4.572 cm (1.8 ") Touch LCD, Fast Ethernet, WLAN 802.11b/g/n, Black/Silver
MULTIFUNCION BROTHER INYECCION COLOR MFC-J4410DW FAX/ A4/ A3/ 18PPM/ 128MB/ USB/ WIFI/ DUPLEX/
Brother is proud to introduce the Business Smart™ Series- A line of color inkjet all-in-ones that delivers the Ultimate Combination of fast print speeds, easy-to-use features, low cost printing and up to 11" x 17" printing in a compact and attractive design. This wireless all-in-one has a 1.8" TouchScreen Display plus TouchPanel that only shows you the keys you need, plus a new innovative print technology that allows you to store and feed paper in landscape orientation. Nobody said you can't have it all!
- Fastest in Class±. With speeds up to 33ppm black and 25ppm color. ISO print speeds up to 18ppm black and 16ppm color (ISO/IEC 24734).
- Smallest in Class. up to 35% smaller footprint±and smallest depth of 11.4".
- Easy-to-Use. 1.8" TouchScreen Display plus TouchPanel. ToucnPanel only shows you the keys you need.
- Low Cost Printing. Help save more print more with super high yield ink cartridges
- 11" x 17" Printing. Print high-impact easy-to-read documents up to 11" x 17" in a compact design.
- Mobile Device Printing. Wireless printing from your mobile device via±: AirPrint, Google Cloud Print, Brother iPrint﹠Scan, Cortado Workplace and Wi-Fi Direct.
- Innovative Landscape Print Technology. This unique technology delivers the ultimate combination of features in a machine with a compact and sleek design. Allows paper to be stored and fed in the machine in landscape orientation.
- Wireless Capabilities. Easy to set-up wireless (802.11/b/g/n)and Ethernet network.
| 2 Years |
| Productos relacionados | Ver |
|---|---|
| Web del fabricante | Ver |
| Documento de especificaciones | Ver |
| Referencia | BROTHER MFCJ4410DW |
|---|---|
| Utskriftsteknologi | Inkjet |
| Digital sender | ✕ |
| Maximal upplösning | 6000 x 1200 |
| duplex funktioner | |
| All-In-One-multitasking | ✓ |
| Ekonomiutskrift | ✓ |
| Allt i ett funktion | copy, fax, print, scan |
| Utskriftshastighet (Svart, normalkvalitet, A4/US Letter) | 33 |
| Utskriftshastighet (färg, normal kvalitet, A4/US Letter) | 25 |
| Print speed (ISO/IEC 24734) mono | 18 |
| Print speed (ISO/IEC 24734) colour | 16 |
| Duplex print speed (ISO/IEC 24734) mono | 6 |
| Duplex print speed (ISO/IEC 24734) colour | 6 |
| Dubbelsidig utskrift lägen | auto |
| Maximal kopiering supplösning | 1200 x 1200 |
| Kopieringshastighet (normalkvalitet, svart, A4) | 17 |
| Kopieringshastighet (färg, normalkvalitet, A4) | 14 |
| Skalbarkopiering | 25 - 400 |
| Maximalt antal kopior | 99 |
| PC free copying | ✓ |
| N-in-1 function (N=) | 2, 4 |
| Tid till första kopia (svart, normal) | 18 |
| Optisk skanningsupplösning | 2400 x 2400 |
| Maximal skanningsområdet | Legal (216 x 356) |
| Maximal scanning upplösning | 19200 x 19200 |
| Skanningstyp | Flatbed ﹠ ADF |
| Skanning till | E-mail, E-mail Server, File, FTP, Image, OCR, USB |
| Bildkomprimeringsformat | BMP, JPG, PNG, TIF |
| Dokument som stöds | |
| Ingång färgdjup | 48 |
| Utgång färgdjup | 24 |
| Gråskalenivå | 256 |
| Skanningsteknik | CIS |
| Filmskanning | ✕ |
| Fax upplösning | 203 x 392 |
| Fax sändningshastighet | 3.37 |
| Modemhastighet | 33.6 |
| Faxminne | 200 |
| Automatisk återuppringning | ✓ |
| Fax sändning | 200 |
| Fax, fördröjd sändning | ✓ |
| Högsta antal kortnummer | 100 |
| Automatisk reducering | ✓ |
| Felkorrektionsläge (Error Correction Mode - ECM) | ✓ |
| Fax vidarekoppling | ✓ |
| Fax dual access | ✓ |
| Fax kodning metoder | JPEG, MH, MMR, MR |
| Samtal väntar | ✕ |
| Namn och uppringnings-ID | ✓ |
| Gruppuppringning | 6 |
| Standard inmatningskapacitet | 150 |
| Pappersinmatning typ | paper tray |
| Maximal inmatningskapacitet | 150 |
| Kapacitet för automatisk dokumentmatare | 20 |
| Standard utmatningskapacitet | 50 |
| ISO A-serie storlek (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Maximal utskriftstorlek | 297 x 432 mm |
| Standardmagasin medietyper | Envelopes, Glossy paper, Photo paper, Plain paper, Transparencies |
| Icke-ISO utskriftsmaterial av olika storlek | Legal, Letter |
| Storlek fotopapper | 4x6, 5x7, 5x8, 3.5x5 |
| Foto pappersstorlekar | 9x13, 10x15, 13x18 |
| Storlek på kantfri utskriftsmedia | 4x6, 5x7, A3, A4, A6, Letter |
| Flerfunktionsfack materialvikt | 64 - 105 |
| Standardmagasin materialvikt | 64 - 220 |
| Mediavikt, automatisk dokumentmatare | 64 - 90 |
| Anpassad mediebredd | 148 - 297 |
| Anpassad medielängd | 148 - 432 |
| Displaytyp | TFT |
| Storlek (tum) | 1.8 |
| Pekskärm | ✓ |
| Direktutskrift | ✓ |
| standardgränssnitt | USB 2.0 |
| PictBridge | ✓ |
| Antalet USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ✓ |
| Trådlöst nätverk | ✓ |
| Kryptering/säkerhet | 128-bit WEP, 64-bit WEP, SSID, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Typ av trådlöst nätverk | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint |
| Internminne | 128 |
| Inbyggd kortläsare | ✓ |
| Typ av minneskort | Memory Stick (MS), MMC, MMC Mobile (RS-MMC), MMC+, MS Duo, MS PRO, SD, SDHC |
| Antal bläckpatroner | 4 |
| Skriver färger | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Hastighet processorklockan | 288 |
| Strömförbrukning (vanlig) | 21 |
| Strömförbrukning i PowerSave läge | 1.5 |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0.4 |
| Strömförbrukning i vänteläge | 5.5 |
| Ingång frekvens | 50/60 |
| Spänning | 220 - 240 |
| Energisparläge | ✓ |
| Ljudnivå vid kopiering | 50 |
| Utskrift ljudnivå | 50 |
| Ljudnivå vid skanning | 50 |
| bredd | 480 |
| Djup | 289.5 |
| Höjd | 185.4 |
| Vikt | 9.2 kg |
| Bredd | 564 |
| Låddjup | 266 |
| Höjd | 416 |
| Vikt inkl. förpackning | 11 kg |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 20 - 80 |
| Omgivningstemperatur vid drift | 10 - 35 |
| Energicertifierad, antalet stjärnor | ✓ |
| Blue Angel-anpassad | ✓ |
| Windows-operativsystem som stöds | ✓ |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
| Linux operativsystem som stöds | ✓ |
| Serveroperativsystem som stöds | Windows Server 2003, Windows Server 2003 x64, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2008 x64 |
| Drivrutiner medföljer | ✓ |
| Färg allt-i-ett funktionerna | copy, fax, print, scan |
| Produktens färg | Black, Ivory |
| Rekommenderad arbetscykel | 250 - 1000 |
| Dubbelsidig utskrift | ✓ |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u |
| Scanningsdrivrutiner | ICA, TWAIN, WIA |
| Källdata ark | icecat |
| Su opinión | Añadir opinión |
|---|---|
| Valoración | ✩✩✩✩✩ (Sin valoración) |
| Opiniones y comentarios, BROTHER MFCJ4410DW | product |