SONY SVT1313M1ES.ES2
VAIO T13 Plata, Core i5-3337U, 500GB híbrido (5400 SATA), 4GB
| Identificador: | 140442 |
|---|---|
| Marca: | SONY |
| P/N: | SVT1313M1ES.ES2 |
| Disponibilidad: | |
| Stock: | Consultar |
VAIO T13 Plata, Core i5-3337U, 500GB híbrido (5400 SATA), 4GB DDR3L SDRAM, Intel HD 4000, sin óptico, VAIO Display 13.3‘ WXGA, Webcam HD Exmor, Windows 8
- €
738.95
* precio sin IVA Novedad
Intel Core i5-3337U (1.8GHz, 2.7GB Turbo Boost, 3MB Intel Smart Cache, Intel HM76 Express), 13.3'' VAIO Display (WXGA, 1366 x 768, HD 16:9, Multi-touch Screen), 1.3MP WebCam, 1x 4GB DDR3L SDRAM PC3L-12800 1600MHz, HDD 500GB + SSD for cache 24GB, Intel HD Graphics 4000, SD, SDHC, SDXC, MS Duo, MS PRO, 1x USB2.0, 1x USB3.0, 1x HDMI, 1x VGA, Bluetooth 4.0 + HS, WI-FI (IEEE 802.11 b/g/n), Gigabit Ethernet, Lithium polymer battery (7h), Windows 8, 1.7kg, Silver
VAIO T13 Plata, Core i5-3337U, 500GB híbrido (5400 SATA), 4GB DDR3L SDRAM, Intel HD 4000, sin óptico, VAIO Display 13.3‘ WXGA, Webcam HD Exmor, Windows 8
the most portable VAIO
A responsive Ultrabook with touchscreen that's easy to use.
- Find everything easily by simple touch and tap.
- Ready to explore the exciting new world of Windows 8.
- Go lightly in slim but tough magnesium.
| Web del fabricante | Ver |
|---|
| Referencia | SONY SVT1313M1ES.ES2 |
|---|---|
| Processor klockhastighet | 1.8 |
| Processorfamilj | Intel Core i5 |
| Processor | i5-3337U |
| Turbo frekvens (max) | 2.7 |
| Processor antal kärnor | 2 |
| Processor antal trådar | 4 |
| Systembuss | 5 |
| L3 cache | 3 |
| Moderkort kretstyp | Intel HM76 Express |
| Internminne | 4 |
| Typ av internminne | DDR3-SDRAM |
| Minne klockhastighet | 1600 |
| Maximalt internminne | 8 |
| Minne formfaktor | On-board |
| Total lagringskapacitet | 500 |
| Lagringsmedia | Hybrid-HDD |
| Antalet installerade hårddiskar | 1 |
| Hårddiskkapacitet | 500 |
| Hårddisk gränssnitt | Serial ATA |
| Hårddisk rotationshastighet | 5400 |
| Hybrid hårddisk (H-HDD) typ | SSD |
| Hybrid hårddisk (H-HDD) kapacitet | 500 |
| Hybrid hårddisk (H-HDD) cacheminne | 24 |
| Inbyggd kortläsare | ✓ |
| Typ av minneskort | MS Duo, MS PRO, SD, SDHC, SDXC |
| Storlek (tum) | 13.3 |
| Upplösning | 1366 x 768 |
| Pekskärm | ✓ |
| LED-bakgrundsbelysning | ✓ |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Touch-teknik | multi-touch |
| Ombord grafikkort modell | Intel HD Graphics 4000 |
| Diskret grafikkort modell | ✕ |
| Optisk enhetstyp | ✕ |
| LightScribe | ✕ |
| Ljudsystem | HD |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Inbyggd mikrofon | ✓ |
| Inbyggd kamera | ✓ |
| Megapixel | 1.3 |
| Bildupplösning | 1280 x 1024 |
| Bluetooth | ✓ |
| 3G-nätet accessmodul | ✕ |
| Trådlöst nätverk | ✓ |
| Typ av trådlöst nätverk | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Nätverksansluten (Ethernet) | ✓ |
| Ethernet LAN data transfer rates | 10, 100, 1000 |
| Bluetooth version | 4.0+HS |
| Kabelteknik | 10/100/1000Base-T(X) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Antalet USB 2.0 anslutningar | 1 |
| USB 3,0-portar kvantitet | 1 |
| Antal HDMI portar | 1 |
| DVI Port | ✕ |
| Antalet Ethernet (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Uttag för högtalare/hörlurar/linje ut | 1 |
| Uttag för mikrofon/linje in | ✕ |
| S/PDIF OUT Port | ✕ |
| Dockningsanslutning | ✕ |
| DC-in jack | ✓ |
| Mini VGA-portar kvantitet | 1 |
| ExpressCard fack | ✕ |
| CardBus PCMCIA slot type | ✕ |
| SmartCard anslutning | ✕ |
| pekredskap | Touchpad |
| Numeriskt tangentbord | ✕ |
| Windowstangent | ✓ |
| Rekommenderat operativsystem | Windows 8 |
| Medföljande programvara | VAIO Gate, PlayMemories Home, VAIO Movie Creator, VAIO Care, VAIO Transfer Support, VAIO Update, Adobe Reader 10, Internet Explorer 10 |
| Trial programvara | McAfee Internet Security |
| Enhetstyp | Ultrabook |
| Produktens färg | Silver |
| Formfaktor | Clamshell |
| Material, hölje | Aluminium, Magnesium |
| Intel My WiFi Technology | ✓ |
| Intel Stöldskydd Teknik | ✓ |
| Intel vPro-teknik | ✕ |
| Intel Hyper-Threading Technology | ✓ |
| Intel Turbo Boost Technology | 2.0 |
| Hörlur | 3.5 mm |
| Batteriteknik | Lithium Polymer (LiPo) |
| Drifttid för batteri | 7 |
| Laddningstid | 3.5 |
| AC adapter maxbelastning | 2 |
| AC adapter nätspänning | 19.5 |
| Produktvikt (oz) | Kensington |
| Vikt | 1.7 kg |
| bredd | 323 |
| Djup | 226 |
| Höjd | 19 |
| Bruksanvisning | ✓ |
| Nätadapter | ✓ |
| Källdata ark | icecat |
| Su opinión | Añadir opinión |
|---|---|
| Valoración | ✩✩✩✩✩ (Sin valoración) |
| Opiniones y comentarios, SONY SVT1313M1ES.ES2 | product |