PHILIPS 40PFL5007H/12
40IN LED 1920X1080FHD 400H WIFITV 40PFL5007H 4HDMI 3USBS SMARTV
| Identificador: | 124215 |
|---|---|
| Marca: | PHILIPS |
| P/N: | 40PFL5007H/12 |
| EAN: | 8712581630829 |
| Disponibilidad: | |
| Stock: | Envío inmediato |
40'' LED, Full HD, 1920 x 1080p, 400Hz, DLNA, 2 x 10W RMS, CI+, A+, DVB-T/C, RJ-45, HDMI, USB
40IN LED 1920X1080FHD 400H WIFITV 40PFL5007H 4HDMI 3USBS SMARTV SP
Relax and enjoy a great TV night with Full HD LED and wireless Smart TV
Relax and enjoy a great TV night with the Philips 40PFL5007 Smart Full HD LED TV. Powered by the Pixel Plus HD engine, you can enjoy a world of content with Smart TV Plus wirelessly and in vivid Full HD pictures.
Enjoy a world of content with Smart TV Plus
- Integrated Wi-Fi to use Smart TV wirelessly
- A wealth of online apps, videos to rent and catch-up TV
- Control the TV with your smart phone, tablet or keyboard
- With DLNA, enjoy photos, music and movies on your TV
- Find, schedule, record ﹠ pause TV
- Enjoy video calls on your TV and be close to your loved ones
Your entertainment in brilliant detail
- Full HD TV with Pixel Plus HD for better details and clarity
- Brilliant LED images with incredible contrast
- 400Hz Perfect Motion Rate (PMR) for superb motion sharpness
Complete digital connectivity made simple
- 3 USB slots for fantastic multimedia playback
- Seamless connectivity with 4 HDMI inputs and Easylink
- Integrated Digital DVB-C/T Tuner for digital cable reception
| Productos relacionados | Ver |
|---|---|
| Web del fabricante | Ver |
| Documento de especificaciones | Ver |
| Referencia | PHILIPS 40PFL5007H/12 |
|---|---|
| Storlek (tum) | 40 |
| 3D kompatibilitet | ✕ |
| HD type | Full HD |
| Upplösning | 1920 x 1080 |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Grafikbussar resolutioner | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Supported video modes | 1080p |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 500000:1 |
| Ljusstyrka | 400 |
| Hög frekvens Motion Rate | 400 |
| Typ av tuner | Analogue ﹠ Digital |
| Analog signal format system | NTSC, PAL, SECAM |
| Digital signal format system för | DVB-C, DVB-T |
| Automatisk kanalsökning | ✓ |
| Inbyggda högtalare | ✓ |
| Antal högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 20 |
| Antal HDMI portar | 4 |
| PC-In (D-Sub) | ✓ |
| DVI Port | ✕ |
| Antalet USB 2.0 anslutningar | 3 |
| Component video (YPbPr/YCbCr) in | 1 |
| Digital optisk utgång för ljud | 1 |
| Antal SCART kontakter | 1 |
| Antal RF ingångar | 1 |
| Antalet Ethernet (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Common Interface Plus (CI +) | ✓ |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| Uttag för högtalare/hörlurar/linje ut | 1 |
| Nätverksansluten | ✓ |
| Videoformat som stöds | AVI, H.264, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VC-1, WMV9 |
| Audio formats supported | AAC, MP3, WMA |
| Bildkomprimeringsformat | JPG |
| Elektronisk programguide | ✓ |
| Uppgraderingsbar, inbyggd programvara | ✓ |
| Text-TV funktioner | ✓ |
| Text-TV | 1200 |
| VESA-montering | 200 x 200 |
| Monteringsbar på väggen | ✓ |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0.15 |
| Energiklass | A+ |
| Spänning | 220 - 240 |
| Ingång frekvens | 50/60 |
| DLNA-certifierad | ✓ |
| Certifiering | Wi-Fi |
| bredd | 929 |
| Djup | 36 |
| Höjd | 557.2 |
| Vikt | 11.65 kg |
| Bredd med stativ | 929 |
| Djup (med stativ) | 240 |
| Höjd (med stativ) | 600 |
| Vikt inklusive stativ | 15 kg |
| Förpackningsstorlek (B x D x H) | 1138 x 158 x 645 |
| Vikt inkl. förpackning | 18.1 kg |
| Handhållen fjärrkontroll | ✓ |
| Produktens färg | Aluminium |
| 24p | ✓ |
| Automatisk volymjustering | ✓ |
| Smart TV | ✓ |
| Källdata ark | icecat |
| Su opinión | Añadir opinión |
|---|---|
| Valoración | ✩✩✩✩✩ (Sin valoración) |
| Opiniones y comentarios, PHILIPS 40PFL5007H/12 | product |