HP XY110ET#ABE
6200 PRO CI5/2400-3.1G SYST 500GB 4GB DVD±RW W7P64 SP
| Identificador: | 112851 |
|---|---|
| Marca: | HP |
| P/N: | XY110ET#ABE |
| EAN: | 0886111738557 |
| Disponibilidad: | |
| Stock: | Envío inmediato |
Intel Core i5-2400 (3.10GHz, 6MB L3), 4GB DDR3 SDRAM, 500GB 7200 rpm SATA, SATA SuperMulti DVD-RW, Intel HD, Windows 7 Professional 64
6200 PRO CI5/2400-3.1G SYST KIT XN375AT + U6578A SP
The HP Compaq 6200 Pro includes proven PC modules and components designed to rigorous business PC standards. Delivered in two familiar form factors, the 6200 Pro Series will satisfy most everyday business computing requirements.
Features
Advancements in technology
- Designed for maximum performance throughout its life the HP Compaq 6200 Pro offers the right blend of features required for businesses like yours.
- Enhancements to SDRAM System Memory and Serial ATA drive technology, and the newest Intel business PC technologies support a broad range of functions to help you get the job done.
- Integrated dual independent monitor support and wireless NIC options increase productivity and allow for enhanced workspaces.
- Reduce your impact on the environment and help lower operating costs with ENERGY STAR® qualified models certified as EPEAT® Gold.
Built for business
- Designed to help facilitate a more stable and manageable environment with features such as the Intel Stable Image Platform Program and a minimum 12 months availability that allow for more efficient planning, deployment, and transition of PCs.
- Line in and line out ports and USB ports are up front for convenience. Two flexible chassis designs allow you to choose your PC to suit your work space and expendability requirements.
- Easily optimize the PC’s power settings with HP’s exclusive Power Assistant application. A control panel helps you maintain control of the PCs energy usage.
Stability and manageability
- HP BIOS helps businesses to maintain control over their PC fleet. You’ll get technology to help integrate your PC into your business, track it and help control thermal and power management.
- Helps provide diagnostic and service information making upgrades easier and keeping lifecycle tracking at your fingertips.
- The integrated TPM 1.2 compliant security chip, USB Port Disable, and HP Business PC Security Locks offer the basic security you can depend on to help protect your business hardware and data.
- Protected by HP Services, you’ll get fast, responsive support for timely problem resolution with the HP Standard Limited Warranty that offers parts, labor and on-site repair including 9h/24, 5d/7 telephone support. Conditions may vary by country. Certain restrictions and exclusions apply.
| Protected by HP Services, including a 1-1-1 standard warranty. Terms and conditions vary by country and/or Business Model |
| Web del fabricante | Ver |
|---|---|
| Documento de especificaciones | Ver |
| Referencia | HP XY110ET#ABE |
|---|---|
| Hastighet processorklockan | 3100 MHz |
| Processorfamilj | Intel Core i5 |
| Processor | i5-2400 |
| Processor number of cores | 4 |
| L3 cache | 6 MB |
| Moderkort kretstyp | Intel Q65 Express |
| Internminne | 4096 MB |
| Maximalt internminne | - |
| Minneslayout | - |
| Minnesplatser | 4x DIMM |
| Typ av internminne | DDR3 |
| Minne klockhastighet | 1333 MHz |
| Inbyggd kortläsare | ✕ |
| Total lagringskapacitet | 500 GB |
| Hårddisk rotationshastighet | 7200 RPM |
| Hårddisk gränssnitt | Serial ATA |
| Graphics adapter family | Intel |
| Video adapter | HD Graphics |
| Ljudsystem | HD Audio |
| Optisk enhetstyp | DVD Super Multi |
| Display inkluderad | ✕ |
| Rekommenderat operativsystem | Windows 7 Professional |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Antalet IEEE 1394/Firewire anslutningar | - |
| Antalet USB 2.0 anslutningar | 10 |
| Seriella portar | - |
| Parallellport | - |
| Antal PS/2 portar | 2 |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | 1 |
| Uttag för mikrofon/linje in | ✓ |
| Antalet Ethernet (RJ-45) anslutningar | 1 |
| DVI Port | ✕ |
| Uttag för högtalare/hörlurar/linje ut | 1 |
| Antal HDMI portar | - |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Antalet USB 3.0 anslutningar | - |
| Nätverksansluten | ✓ |
| Trådlöst nätverk | ✕ |
| Nätverksegenskaper | Gigabit Ethernet |
| Chassityp | Small Form Factor (SFF) |
| Produktens färg | Black |
| Produktbredd | 338 mm |
| Djup | 379 mm |
| Höjd | 100 mm |
| Vikt | 7600 g |
| Strömförsörjning | 240 W |
| Source data-sheet | ICEcat.biz |
| Su opinión | Añadir opinión |
|---|---|
| Valoración | ✩✩✩✩✩ (Sin valoración) |
| Opiniones y comentarios, HP XY110ET#ABE | product |