FUJITSU S26361-F3618-L240
INTEL XEON E5620 4C
Identificador:72076
Marca:FUJITSU
P/N:S26361-F3618-L240
EAN:4049699260025
Disponibilidad:
Stock:Envío inmediato
8T 2.40 GHZ 12 MB
522.72
* precio sin IVA  Oferta
Xeon E5620 - 12M Cache, 2.40 GHz, 5.86 GT/s Intel QPI
8T 2.40 GHZ 12 MB
Intel Server Processors
Intel server processors deliver enhanced, energy-efficient performance for data-intensive
business applications. Powering a range of multi-core 64-bit servers◊, Intel server
processors enable you to optimize and scale computing environments to maximize server
utilization to workload, while providing you with headroom for growth.
Más información: Xeon E5620
Web del fabricanteVer
Ficha técnica
ReferenciaFUJITSU S26361-F3618-L240
Douille de processeurSocket 1366
Box
Cachette L212 MB
Fréquence du chipset2400 MHz
Famille de processeurIntel Xeon
64-bit computing
Fréquence mémoire vidéo1066 MHz
ProcesseurE5620
Bus/Core ratio18
System bus5.86 GT/s
Thermal power80 W
VID Voltage Range0.800 - 1.300 V